Grad – to ste vi: Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škrabrnje

Autor: Branka Sironić, 17. 11. 2020.

Hrvatska od ove godine slavi još jedan državni blagdan, a to je Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 18. studenoga. Povodom tog dana naš domar Luka Katić i pedagog Saša Jureša zapalit će svijeće u ime škole u Vukovarskoj ulici te tako odati počast svim braniteljima i poginulim civilima. Pozivamo i sve vas da sutra zapalite svijeću u svojim kućama kako bi zahvalili braniteljima na slobodi i izrazili pijetet prema nevinim žrtvama. (ravnateljica Branka Sironić)

Pod opširnije možete pročitati 'Priču o gradu" Siniše Glavaševića, vukovarskog novinara i knjižničara ubijenog na Ovčari nakon pada Vukovara. (knjižničarka Dragica Pršo)

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad?
Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom? Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac – netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?
Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi."
(Siniša Glavašević : Priča o gradu)

Dan škole

Omoguru font

Digitalna pristupačnost svima!

Osjeti Omoguru iskustvo čitanja

Jednostavno prilagodite svaku pa i ovu web stranicu i  aplikaciju svom stilu čitanja. Dodajte u preglednik sa Chrome Web Storea besplatno.

Omoguru lab- lakše se čita!

Znanje za održivo djelovanje

"Pokreni se, promijeni sve!"

Priloženi dokumenti:
letak os monte zaro pula.pdf

« Siječanj 2021 »

Protokoli

Kutak psihologinje

Dobro došli u kutak Vaše psihologinje!

DOM

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI

OBAVIJEST ZA RODITELJE:

Popisi drugih obrazovnih materijala od 1. do 8. razreda.

Navedene cijene preuzete su iz odobrenih Kataloga iz 2014., 2019. i 2020. godine.

Napomena za likovne mape s kolažem od 5. do 8. razreda:

Umjetnost i ja 5. i 6. razred, Umjetnost i ja 7. i 8. razred (Školska knjiga; 59,00 kn)

(zadnja izmjena: 15.7.2020.)

Zaro

Pridružite nam se u stvaranju

Digitalnog školskog lista Zaro!

Virtualni boravak

Zavičajna nastava

Upute za Teams

Učenici i nastavnici trebaju napraviti sljedeće:

1. u tražilicu upišite Office 365 za škole ili

2. kliknite na link:

logirajte se pomoću

AAI@Edu.hr lozinke

3. Prihvatite uvjete (na dnu)

4. Odite na Office 365

5. Izaberite program Teams (7. u nizu)

Detaljne UPUTE ZA RAD ZA UČITELJE

Detaljne  UPUTE ZA RAD ZA UČENIKE

CARNET vijesti
25.01.2021. 20:02
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima na optickoj mrezi pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o., koji ce se odvijati 27.01.2021. od 08:00 do 12:00 sati. Uslijed radova doci ... The post HITNO Najava radova na podrucju Splitsko-dalamtinske zupanije – OIV – 27.01.2021. appeared first on CARNET .

25.01.2021. 17:02
HITNO Radovi na elektricnom sustavu u cvoristu u Osijeku
Postovani, Zbog problema s napajanjem elektricnom energijom u nasem cvoristu u Osijeku, veceras 25. sijecnja 2021. oko 22 sata ce se vrstiti radovi na provjeri sustava za napajanje eleltricnom energijom. ... The post HITNO Radovi na elektricnom sustavu u cvoristu u Osijeku appeared first on CARNET .

25.01.2021. 11:15
Nabava usluge nadogradnje Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge nadogradnje Edutorija. Edutorij je informacijski sustav repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja koji se nalazi na adresi https://edutorij.e-skole.hr. Sustav Edutorij ... The post Nabava usluge nadogradnje Edutorija appeared first on CARNET .

Finalisti

Virtualna knjižnica OŠ Monte Zaro Pula

Ministarstvo znanosti i obrazovanja

CMS za škole logo