Snimanje filma i predstavljanje priručnika :-)

Autor: Branka Sironić, 26. 11. 2020.

Učenice 8.a Emina Hadžić i Tara Komšić Buić intervjuirane su u svrhu snimanja kratkog filma o projektu škole “Skroji svoju održivu priču” u suradnji s Udrugom Zelena Istra. Film je sniman pod sloganom “Pokreni se, promijeni sve”.

Učenice su opisale što se projektom željelo postići, koje promjene su uvedene, koje su aktivnosti provedene te koliko su  uspješno ostvareni ciljevi projekta. (Ana Okmaca Pilepić, učiteljica geografije)

Pod opširnije možete pročitati više o objavljenom priručniku. :-)

Priručnik je namijenjen odgojno-obrazovnom radu kako bi se učiteljima i učenicima približile teme održivog razvoja i inspiriralo za rad u svojim zajednicama.
Sadržaj priručnika je izrađen u suradnji partnera na projektu Znanje za održivo djelovanje - Udruga Zelena Istra, Centar za mirovne studije i Ekološke udruge “Krka” Knin te škola: OŠ Domovinske zahvalnosti i SŠ Lovre Montija iz Knina, Gimnazije Pula, OŠ Monte Zaro, OŠ Kaštanjer, OŠ Šijana iz Pule te OŠ Vladimira Nazora iz Krnice. U njemu su opisani projekti učenika tih škola u svojim zajednicama kao što su “Pragrande - divlje srce grada”, “Eko kutak u našem gradu”, naš “Skroji svoju održivu priču” i drugi.

Priručnik je dostupan za slobodno preuzimanje na stranicama projekta Znanje za održivo djelovanje
Nastao je u sklopu projekta koji se bavi podrškom i jačanjem škola za provedbu nastave i aktivnosti s učenicima u području održivog razvoja kroz suradnju škola, udruga i lokalne zajednice uz aktivnu participaciju učenika/ca u svim fazama.  Kao trajnu i široko upotrebljivu podršku za rad u obrazovanju na održivom razvoju postavili smo i web stranicu projekta, snimili smo animirani film Planet u glavu te izradili ovaj priručnik i prateći video koji prikazuje školske projekte. (Dragica Pršo, knjižničarka)

Priloženi dokumenti:
image1.jpeg (139.05 KB)
image2.jpeg (159.03 KB)
prirucnik_znanje_za_odrzivo_djelovanje.pdf (22.81 MB)

Dan škole

Omoguru font

Digitalna pristupačnost svima!

Osjeti Omoguru iskustvo čitanja

Jednostavno prilagodite svaku pa i ovu web stranicu i  aplikaciju svom stilu čitanja. Dodajte u preglednik sa Chrome Web Storea besplatno.

Omoguru lab- lakše se čita!

Znanje za održivo djelovanje

"Pokreni se, promijeni sve!"

Priloženi dokumenti:
letak os monte zaro pula.pdf

« Siječanj 2021 »

Protokoli

Kutak psihologinje

Dobro došli u kutak Vaše psihologinje!

DOM

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI

OBAVIJEST ZA RODITELJE:

Popisi drugih obrazovnih materijala od 1. do 8. razreda.

Navedene cijene preuzete su iz odobrenih Kataloga iz 2014., 2019. i 2020. godine.

Napomena za likovne mape s kolažem od 5. do 8. razreda:

Umjetnost i ja 5. i 6. razred, Umjetnost i ja 7. i 8. razred (Školska knjiga; 59,00 kn)

(zadnja izmjena: 15.7.2020.)

Zaro

Pridružite nam se u stvaranju

Digitalnog školskog lista Zaro!

Virtualni boravak

Zavičajna nastava

Upute za Teams

Učenici i nastavnici trebaju napraviti sljedeće:

1. u tražilicu upišite Office 365 za škole ili

2. kliknite na link:

logirajte se pomoću

AAI@Edu.hr lozinke

3. Prihvatite uvjete (na dnu)

4. Odite na Office 365

5. Izaberite program Teams (7. u nizu)

Detaljne UPUTE ZA RAD ZA UČITELJE

Detaljne  UPUTE ZA RAD ZA UČENIKE

CARNET vijesti
25.01.2021. 20:02
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima na optickoj mrezi pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o., koji ce se odvijati 27.01.2021. od 08:00 do 12:00 sati. Uslijed radova doci ... The post HITNO Najava radova na podrucju Splitsko-dalamtinske zupanije – OIV – 27.01.2021. appeared first on CARNET .

25.01.2021. 17:02
HITNO Radovi na elektricnom sustavu u cvoristu u Osijeku
Postovani, Zbog problema s napajanjem elektricnom energijom u nasem cvoristu u Osijeku, veceras 25. sijecnja 2021. oko 22 sata ce se vrstiti radovi na provjeri sustava za napajanje eleltricnom energijom. ... The post HITNO Radovi na elektricnom sustavu u cvoristu u Osijeku appeared first on CARNET .

25.01.2021. 11:15
Nabava usluge nadogradnje Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge nadogradnje Edutorija. Edutorij je informacijski sustav repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja koji se nalazi na adresi https://edutorij.e-skole.hr. Sustav Edutorij ... The post Nabava usluge nadogradnje Edutorija appeared first on CARNET .

Finalisti

Virtualna knjižnica OŠ Monte Zaro Pula

Ministarstvo znanosti i obrazovanja

CMS za škole logo